NĚCO O NÁVRATNOSTI PENĚZ – SOUHLASÍTE? | Edolo

NĚCO O NÁVRATNOSTI PENĚZ – SOUHLASÍTE?

Přeji pěkný pátek 13. dubna,

předem se chceme omluvit, že se tu nic v posledním měsíci nedělo. Je to částečně způsobené tím, že přecházíme na nový blog, který bude pravidelně aktualizovaný a budeme rádi, když i Vy se s námi podělíte o Vaše nápady, informace a praktické rady. O zpřístupnění nového blogu Vás budeme samozřejmě nejen zde informovat.

Dnes něco k ukazatelům rentability. Co myslíte, dá se s nimi něco dělat? S návratností peněz do podnikání?

Jak tedy použijeme něco, co nám říká, kolik vložených korun do podnikání nám přijde na konci roku nazpátek?

Ideálním případěm a defacto i vzorečkem, že není všechno zlato co se třpytí, je Rentabilita tržeb. Když zaplatím za reklamu 150 Kč a ta reklama přinese 100 Kč, tak jsem 50 Kč ve ztrátě, ne? No jo, ale co když je takových položek 50? Dá se to spočítat, jistě, ale toho času…

Nejvíce nás ale zajímají naše vlastní peníze, ne? Takže používat Rentabilitu vlastního kapitálu je jasný krok. Dá se říci, že v každém podniku je nějaký cizí kapitál, jiné než vlastní vložené prostředky. Když počítáme návratnost svých vložených peněz, berme ohledy na to, že kdyby tam nebyly ty cizí peníze, cizí kapitál, tak bychom nemuseli vydělat ani my nic. Jednoduše proto, že když máte peníze na 1 polovinu stroje, tak ten stroj funkční nikdy nebude. I proto je na místě podívat se na výkon celého podniku a na rentabilitu celého podniku.

Ať pracujeme, jednáme s lidmi, doma s rodinou, nevyhazujeme myšlenky nebo hmotný majetek jen tak z okna. Tak proč takovým způsobem podnikat?

P. S. Ještě jeden tip pro Vás.

Víte, co je na rentabilitě celkového kapitálu zajímavé? Že pokud Vám vydělané peníze vzrostou, ale zároveň stejně vzroste i velikost nedobytných pohledávek, neprodejného materiálu apod., tak jsou vlastně utopené peníze a nevyděláte vůbec nic. Nula od nuly pojde.

Dá se tomuto tipu rozumět? Rád Vám jej dopodrobna vysvětlím v diskusi.

Sdílení