Kdyby si polykači mečů strčili do krku všechno...

7.3.2013
Václav Edl

Krásné dobré ráno,
 
víte, jak rozhodit polykače mečů, který tvrdí, že meč zvládne? Zkuste mu dát šavli. Ta je na konci zahnutá. Může se stát, že začne argumentovat, že to není meč. Nebo se můžete dohodnout, že to zahnutí odstraníte, aby se mu lépe polykalo.
 
Co byste měl/a znát, když chcete zvládat „zakázky podle zákazníka“? O peníze se tady nejčastěji připravují právě výrobci, majitelé firem, obchodníci, chcete-li.  Nesprávnou kalkulací. Jsem si naprosto jistý, že za dobu, kterou podnikáte, dokážete velice kompetentně a spolehlivě odhadnout cenu, kterou si můžete za objednávku zákazníka říci. Stejně jako polykač mečů za jedno vystoupení s polknutím meče.
 
Ovšem pokud Vy sám/sama nejste obchodníkem, je velice zajímavé dát objednávku, která se k Vám dostala, ke spočítání svému obchodnímu zástupci. Jak ji spočítal? Lépe nebo hůře než Vy? Poslal ji zákazníkovi? Nepovedlo se zákazníkovi napsat Vám oběma a každý jste mu poslal jinou cenu?
 
Otázkou je, jestli nemáte pečlivě zpracovanou kalkulaci, jak to tedy počítá Váš obchodní zástupce...
 
Druhá věc je mít výrobní kapacitu. Tedy prostředky, na kterých nebo se kterými můžete produkt nebo službu zhotovit. Dostatek výrobních strojů, mít volnou zdviž na přezutí gum, poradce, který může přijet a prezentovat dané výsledky zákazníkovi.
 
Je na Vás, jak zvládnete „speciální“ přání zákazníka, v našem případě polknout zahnutou šavli. Je důležité si přitom nepotrhat tělo!
 
Josef Kohout

Další články

Dnes bych rád uvedl některé zprávy z posledních dnů na pravou míru.

Možná jste zaregistrovali článek, který proběhl českými médii, jehož podstatou byla informace o zastavení operačního programu OPPIK.

Dnes bych se s Vámi rád podělil o něco, čeho se nám podařilo dosáhnout díky Vám – našim klientům, spolupracovníkům a kamarádům. V poslední době dostoupalo „šílenství“ se jménem GDPR do velkých výšin.

Připadá Vám název článku „divný“? Říkáte si, že je to „skoro“ stejné? České vs. cizí slovo? Chtěl jsem vyvolat zamyšlení nad tím, co Vám je v posledních dnech nabízeno, resp.  může být nabízeno v dnech následujících. Pojďme se na to podívat.